E-DÖNÜŞÜMe_fatura

Günümüz teknolojisinde zaman ve emek tasarrufu adına e-fatura hizmetini kullanmak büyük avantajlar kazandırmaktadır. E-fatura anlam olarak elektronik ortamda hazırlanarak kullanıcılara sunulan mobil yazılım sistemidir. Firmalarca talebi fazla olan ve avantajları bulunan dia e-fatura sistemi ekol yazılım olarak geliştirilmekte ve sizlerin hizmetine sunulmaktadır. E-defterler aracılığı ile güvenilirliği sağlanan sistemin ayrıntılı bilgilendirmesi aşağıdaki gibi olmaktadır:

          Dileyen herkes dia yazılım e-fatura sistemini kullanma imkanına sahip olmaktadır. Ancak;

 • Madeni yağ lisansına sahip ya da bu firmalardan mal alıp yıllık satış tutarı 25 milyon TL üzerinde olan firmalar
 • ÖTV’ye tabi kolalı gazoz, alkollü içecek ya da tütün üreten ya da ithal eden firmalar
 • Bu firmalardan mal alıp yıllık satış tutarı da 10 milyon TL üzerinde olan firmaların e-fatura kullanımında zorunluluklar olmaktadır.

           Dia e-fatura sisteminin avantajları arasında maliyet azlığı gelmektedir. Ekol yazılım olarak müşteri memnuniyeti ve ekonomik hizmetleri ön planda tutmaktayız. Mobil yazılımlar hayatımızı kolaylaştırıcı etkileri ile yaşamımızda önemli yer tutmaktadır. Ekol yazılım olarak dia yazılım ile fatura saklama ve iş yükü maaliyetinden kurtulmuş olmaktasınız. E-defter aracılığı ile veriler kayıt altında tutularak güvenlik sağlanmaktadır. E-defterler ile dijital ortamlarda arşivlenmeler sağlanmaktadır. Herhangi bir aracı kullanmadan e-fatura ve sistemlerini korumak güvenilir düzeni sağlamaya katkı sağlayacaktır.

          Tek bir yazılım ile e-devlet hizmetlerinin gerçekleştirilmesi kolaylığını sunmaktayız. Elektronik fatura sistemi mobil yazılımlarda en çok tercih edilen sistemlerin arasında gelmektedir ve e-devlet çözümlemeleri arasında yer almaktadır. İstenilen zamanda istenilen faturalara ulaşmakta ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz problem durumlarında direkt dia yazılım e-devlet çözümlerini gerçekleştirebileceksiniz. Bu noktada bulut sisteminde yedeklemeler gerçekleştirilir. Ekol Yazılım olarak e-fatura sistemi kurumsal yönetim sisteminde bir modül olarak çalıştığından ötürü entegrasyon sorunları gözlenmemektedir.

          Bilinmesi gerekli olan önemli durumlar da şu şekilde listelenmektedir:

 • Sisteme bir kez kayıt olunmasının ardından artık kesilecek tüm faturalar mali mühür ile iletilmektedir.
 • Alınan mali mühürlerin 3 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.
 • Yapılan işlemler e-deftere de geçerek kayıt olunması zorunludur. Ekol yazılım olarak; e-devlet fatura sistemi sayesinde e-defterlere kayıt yapılarak güvenilirliği, entegrasyonu arttırmakta ve kullanıcıların rahat işlem yapmasına olanak vermekteyiz.
 • Henüz bu sisteme sahip olmayan firmalara kağıt fatura düzenlenebilir. E-arşivlere geçilmesi durumunda bu firmalara da dijital imzalı fatura gönderilmektedir. İşletmeler arası işbirliğine uygun düzenlemelerin yapılmasına önem verilmektedir.

          Temel ya da ticari faturalardan birine karar vermek sürecin bir diğer aşamasını oluşturmaktadır.  İlişkide olduğunuz müşterilerin birini tercih etmesi gerekmektedir. Ticari faturada müşterinin yedi iş günü içerisinde kabul ya da red vermesi gerekmektedir. Reddetmeme durumunda kabul etmesi sağlanmış olmaktadır. Temel fatura işleminde böyle bir adım mevcut olmamaktadır.

          Mobil yazılımlarda her adım kullanıcıların işlevselliğini arttırıcı biçimde yer almakta ve düzenlenmektedir. E-devlet fatura sistemine geçmek için Tubitak’dan mali mühür almanız gerekmektedir.  Entegrasyon ve saklama ücreti ile muhasebe yazılımına ek modül maliyeti ve eğitim bedelini karşılamanız gerekir. Farklı alternatifler mevcut olmakla birlikte mobil yazılım kullanıcılarının olanaklarına uygun seçeneklerin varlığına dikkat çekmek gerekmektedir.

19.10.2019 tarih 30923 sayılı Resmi gazetede;

 • * 1 Nolu Elekronik Defter Genel Tebliğinde değişiklik yapılmasına dair tebliğ
 • * 509 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ
 • * 240 nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde değişiklik yapılmasına dair Tebliğ
 • * 456 nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde değişiklik yapılmasına dair Tebliğ yayımlanmıştır.

          Vergi Usul Kanununda yapılan değişiklik ile 2018 ve 2019 yıllarında Burut Satış hasılatı 5.000.000 TL yi geçenler 01.07.2020 tarihinden itibaren , 2020 yılı ve takip aylarda geçenler ilgili yılı takip eden yılın 7.ayindan itibaren E-fatura kullanmak zorunda olacaklardır.

          Bu değişiklikle, 1 Nolu Elektronik defter Genel Tebliğine göre, E-fatura kullanmak zorunda olan mükellefler E-defter de kullanmak zorundadırlar.

          Ayrıca, 01.01.2020 tarihinden itibaren 30.000 TL üstündeki bütün faturalar , ( Vergi mükellefleri arasındaki 5.000 TL ) E-Arşiv fatura fatura düzenlemek zorundadırlar. Bununla birlikte halihazırda E-fatura kullanan mükellefler, 01.01.2020 tarihi itibari ile E-arşiv fatura kullanmak zorundadırlar.

          Mobil yazılımlarda her adım kullanıcıların işlevselliğini arttırıcı biçimde yer almakta ve düzenlenmektedir. E-devlet fatura sistemine geçmek için Tubitak’dan mali mühür almanız gerekmektedir. Entegrasyon ve saklama ücreti ile muhasebe yazılımına ek modül maliyeti ve eğitim bedelini karşılamanız gerekir. Farklı alternatifler mevcut olmakla birlikte mobil yazılım kullanıcılarının olanaklarına uygun seçeneklerin varlığına dikkat çekmek gerekmektedir.X

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/alkumruc/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/alkumruc/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110